Zeki Burçlar Sıralaması | En Zeki Burç Hangisidir?

Bu Yazımızda Zeki Burçlar Sıralaması, En Zeki Burç Sıralaması 2023, En Zeki Burç Erkeği, En Zeki Burç Kadını, En Zeki Burç Hangisidir?, Burçların Zeka Yüzdeleri, Zeki Burç Sıralaması 2023, Burçlara Göre Zeka Detaylar Yazımızda.

Zeki Burçlar Sıralaması | En Zeki Burç Hangisidir?
Yayınlama: 09.10.2017 - 20:28
Güncelleme: 01.12.2023 - 19:32
236

Zeki Burçlar Sıralaması

En çok merak edilenlerin başında gelen zeki burçlar sıralaması nın en başında yer alan burç çabuk karar verebilme yetenekleri ile koçlardır. Koç burcu gözü açık ve uyanıklığı ile hem zeki hem de dikkat edilmesi gereken burçların başını çekmektedir.

Koç burcunun en belirgin özelliklerinden hırslı olması ve tuttuğunu koparan karaktere sahip olmasıdır. Bu özelliklerin hepsinin bir arada olması akıllı bir yapı ve hızlı karar alma mekanizmasıyla mümkün olmaktadır. Koçları kandırmaya onları var olmayan bir şeye inandırmaya çalışmak oldukça zordur.

Akrep Burcu

Akrep burcu zeki burçlar sıralamasında ikinci sırada  yer alırken kimseyi şaşırtmıyor, cingöz ve sevimli bir gözü açıklığı olan koç burçlarının aksine sinsice ve kötü niyetle hareket edebilme ihtimali olan bazı akrepler gerçekten zeki, bize de bunu kabul edip beyan etmek düşüyor.

Terazi Burcu

Terazi burçları zeki burçlar arasındaki yerini üçüncü listeden alıyor. Dışarıdan akrepler gibi sinsi gözükebilen terazi burçları aslında olayları belirli bir süzgeçten geçirerek iç muhakeme yaptıkları için sessiz kalmayı tercih etmektedir. Düşünerek doğru kararlar vermesi takdir edilecek cinsten güzel bir alışkanlık.

Boğa Burcu

Zeki burçlar sıralamasında dördüncü sırada yer alan boğa burçları kavgayı seven ve şiddet yanlısı görünse de pençelerini kaldırdığınızda boğa gibi boğa. Genel kanaatin aksine merhametli olan boğalar zeki burçlardır fakat merhamet duyguları yüzünden hatalar yapabilmektedir. Bu hataların bedeli ne yazık ki ağır bir biçimde ödenmektedir.

İkizler Burcu

Kararsız ya da çoğu zaman duygusal olarak bilinen ikizler burcu aslında planlı bir karar alma mekanizmasına sahip bir burç olmasıyla zeki burçlar arasında beşinci sırada. Ne yazık ki alanında uzman olmayanlar tarafından yazılan yazılar yüzünden ikizler burcu üzerinden bir çok spekülasyon yapılmaktadır.

Fakat burada önemle belirtelim ki ikizler burcu sanıldığının aksine duygusal olduğu kadar aynı zamanda mantıklı ve zeki bir burçtur. Ek olarak ikizler zekalarının sorgulanmasından hiç hoşlanmazlar.

Aslan Burcu

Asil fakat kimi zaman bilmiş tavırlarıyla küstah bir görünüm çizebilen aslan burçları plan yapabilme ve sağlıklı zihni süreçler sonrasında karar verebilme yetileri ve zekaları ile altıncı sıradadır.  Her zaman lider olma isteğine yenik düşebilen aslan burcu altıncı sırada yer aldıkları için diğer zeki burçlar karşısında üstünlük kuramayabilir.

Yakınları ve sevdikleri konusunda asla taviz vermeyen aslan burcu konu ailesi olduğuna en zeki burçlar arasında birden son sıralardan ilk sıraya çıkabilmektedir. Aile demek aslan hiçin her şeye bedel.

Başak Burcu

Zeki burçlar listesinde yedinci ve son sırada yer alan başak burçları aslında biraz aceleci ve düşünmeden karar verdikleri için listenin son sırasına yerleşiyor. Asla ulaşılamaz gibi gözüken o başak burcu aslında domates bile seçerken karar veremiyor bu da başak burcunun zayıf noktası…

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626073457712/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x