Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Yay Burcu Yönetici Gezegeni | Yay Burcu Doğum Haritası

Yay Burcu Yönetici Gezegeni | Yay Burcu Doğum Haritası

Bu Yazımızda Yay Burcu Yönetici Gezegeni, Burçların Yönetici Gezegenleri, Yönetici Gezegen Nedir?, Doğum Haritası ve Yönetici Gezegen Jüpiter, Sadece Burç Özelliklerini Bilmek Yeterli mi? Detaylar Yazımızda.

Yönetici Gezegen Nedir?

Jüpiter tarafından yönetilen yay burcu yönetildiği gezegenin özelliklerini taşır. Güneş Sistemindeki en büyük gezegen olan Jüpiter, entelektüel bilginin ve birikiminin karakterini taşır. Bu anlamda Jüpiter’in yay burcu yönetici gezegeni olması yay burçlarının bilgisi güç olarak görmelerini açıklamaktadır.

Doğum haritasına göre Jüpiter etkisinde olanlar iyimser açık düşünceli, açık sözlü ve kuvvetli bir karaktere sahip kişilerdir. Astrolojik olarak yorumlandığından Jüpiter’in Güneş Sisteminin en büyük gezegeni olması burçlara ve insanlara yansıttığı etki de çok büyüktür.

Diğer gezegenleri içine alabilecek kadar büyük olması Jüpiter’in büyümek, ilerlemek, neşe, işbirliği, ulaşılması zor yerlere ulaşmaya çalışmak ve bilgi ile dolup taşmak gibi terimlerle anılmasını beraberinde getirmiştir. Bu durum iyimserlik, patlamaya hazır olmak ve yüce ruhluluk terimleri de ilave ederek genişletilebilir.


Yay Burcu Yönetici Gezegeni

Doğum Haritası ve Yönetici Gezegen Jüpiter

Doğum haritasında aktif duran bir Jüpiter ilgili bireyin karakter özelliklerinde çok önemli etkilere sahiptir. Yay burcu yönetici gezegeni olsun veya olmasın doğum haritasında bulunan aktif bir Jüpiter gezegen etkisinde kalan kişiler yaşamlarında asla doyuma ulaşmazlar.

Hep daha fazlasını öğrenmek, daha fazla yeni yer görmek ve daha iyisini bulmak isterler. Bu Yay burcu Yönetici Gezegeni Jüpiter’in bilgi ve büyümenin karakterini taşıması ile ilgili bir durumdur. Jüpiter etkisinde kalan tüm burçlar kendi burç özellikleri, yükselen burçlarının özellikleri ve doğum haritasında aktif duran bir gezegenin karakter özelliklerini taşıyacaklardır.

Sadece Burç Özelliklerini Bilmek Yeterli mi?

Burç özelliklerini ve yükselen burcunuzun özeliklerini bilmek ya da aktif olarak takip etmek yeterli değildir. Kendi burcunuzu kendinizi tanımlayan ve özelliklerini taşıdığınız yükselen burcu takip etmek sizi ya da karşınızdaki insanın tavırları hakkında hüküm vermek için yeterli olmuyor.

Aksine hem yükselen hem de kendi burç özelliklerini bilmenize rağmen bazen o özelliklerden hiç birini taşımıyor olabiliyorsunuz. Bunun nedeni doğum haritanızda aktif bir gezegenin olması ve burcunuza etkide bulunmasıdır. Karakter şekillenmelerinde oldukça etkili olan yönetici burç gezegeni, yay burcu yönetici gezegeni Jüpiter’in etkili olduğu dönemlerde güzel sürprizler yapabilir akraba ziyaretlerinde bulunabilirsiniz.

Jüpiter ile Hep Daha İleri

Jüpiter Güneş Sisteminde bulunan en büyük gezegen olarak en  iyiyi hep daha iyiyi aramaya ve ileriye yönelik adımlar atmayı, bilgiye ulaşmanın erdemini vurgulayan ve hoş etkiler yapan bir yönetici gezegendir. Hatta Jüpiter’in diğer gezegenlerle etkileşim halinde olması durumunda da her zaman olumlu durumların ve belenmeyen hoş sürprizlerin habercisidir.

Venüs ile etkileşimde bulunan Jüpiter, bolluk ve bereketin işaretçisiyken, diğer gezegenlerle de olan etkileşimlerde ilgili gezegenin olumlu etkisini çoğaltan ve güzelleştiren bir etkiye sahiptir. Çok, daha iyi, iyimser, ilerlemek ve daha fazla gibi kelimeler Jüpiter etkisinin şifreleri olarak bilinmektedir. Kadının haritasına Güneş ile birleşen Jüpiter hayatı boyunca olumlu ve güzel aşk ilişkisi yaşayacağının habercisidir. Kısacası Jüpiter çoğunlukla olumlu ama bazen de olumsuz olan her şeyi büyütmektedir.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845083


Bu yazı 2055 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x