Yay Burcu Yönetici Gezegeni | Yay Burcu Doğum Haritası

Bu Yazımızda Yay Burcu Yönetici Gezegeni, Burçların Yönetici Gezegenleri, Yönetici Gezegen Nedir?, Doğum Haritası ve Yönetici Gezegen Jüpiter, Sadece Burç Özelliklerini Bilmek Yeterli mi? Detaylar Yazımızda.

Yay Burcu Yönetici Gezegeni | Yay Burcu Doğum Haritası
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 - 19:33
171

Yay Burcu Yönetici Gezegeni

Jüpiter tarafından yönetilen yay burcu yönetildiği gezegenin özelliklerini taşır. Güneş Sistemindeki en büyük gezegen olan Jüpiter, entelektüel bilginin ve birikiminin karakterini taşır. Bu anlamda Jüpiter’in yay burcu yönetici gezegeni olması yay burçlarının bilgisi güç olarak görmelerini açıklamaktadır.

Doğum haritasına göre Jüpiter etkisinde olanlar iyimser açık düşünceli, açık sözlü ve kuvvetli bir karaktere sahip kişilerdir. Astrolojik olarak yorumlandığından Jüpiter’in Güneş Sisteminin en büyük gezegeni olması burçlara ve insanlara yansıttığı etki de çok büyüktür.

Diğer gezegenleri içine alabilecek kadar büyük olması Jüpiter’in büyümek, ilerlemek, neşe, işbirliği, ulaşılması zor yerlere ulaşmaya çalışmak ve bilgi ile dolup taşmak gibi terimlerle anılmasını beraberinde getirmiştir. Bu durum iyimserlik, patlamaya hazır olmak ve yüce ruhluluk terimleri de ilave ederek genişletilebilir.

Doğum Haritası ve Yönetici Gezegen Jüpiter

Doğum haritasında aktif duran bir Jüpiter ilgili bireyin karakter özelliklerinde çok önemli etkilere sahiptir. Yay burcu yönetici gezegeni olsun veya olmasın doğum haritasında bulunan aktif bir Jüpiter gezegen etkisinde kalan kişiler yaşamlarında asla doyuma ulaşmazlar.

Hep daha fazlasını öğrenmek, daha fazla yeni yer görmek ve daha iyisini bulmak isterler. Bu Yay burcu Yönetici Gezegeni Jüpiter’in bilgi ve büyümenin karakterini taşıması ile ilgili bir durumdur. Jüpiter etkisinde kalan tüm burçlar kendi burç özellikleri, yükselen burçlarının özellikleri ve doğum haritasında aktif duran bir gezegenin karakter özelliklerini taşıyacaklardır.

Sadece Burç Özelliklerini Bilmek Yeterli mi?

Burç özelliklerini ve yükselen burcunuzun özeliklerini bilmek ya da aktif olarak takip etmek yeterli değildir. Kendi burcunuzu kendinizi tanımlayan ve özelliklerini taşıdığınız yükselen burcu takip etmek sizi ya da karşınızdaki insanın tavırları hakkında hüküm vermek için yeterli olmuyor.

Aksine hem yükselen hem de kendi burç özelliklerini bilmenize rağmen bazen o özelliklerden hiç birini taşımıyor olabiliyorsunuz. Bunun nedeni doğum haritanızda aktif bir gezegenin olması ve burcunuza etkide bulunmasıdır. Karakter şekillenmelerinde oldukça etkili olan yönetici burç gezegeni, yay burcu yönetici gezegeni Jüpiter’in etkili olduğu dönemlerde güzel sürprizler yapabilir akraba ziyaretlerinde bulunabilirsiniz.

Jüpiter ile Hep Daha İleri

Jüpiter Güneş Sisteminde bulunan en büyük gezegen olarak en  iyiyi hep daha iyiyi aramaya ve ileriye yönelik adımlar atmayı, bilgiye ulaşmanın erdemini vurgulayan ve hoş etkiler yapan bir yönetici gezegendir. Hatta Jüpiter’in diğer gezegenlerle etkileşim halinde olması durumunda da her zaman olumlu durumların ve belenmeyen hoş sürprizlerin habercisidir.

Venüs ile etkileşimde bulunan Jüpiter, bolluk ve bereketin işaretçisiyken, diğer gezegenlerle de olan etkileşimlerde ilgili gezegenin olumlu etkisini çoğaltan ve güzelleştiren bir etkiye sahiptir. Çok, daha iyi, iyimser, ilerlemek ve daha fazla gibi kelimeler Jüpiter etkisinin şifreleri olarak bilinmektedir. Kadının haritasına Güneş ile birleşen Jüpiter hayatı boyunca olumlu ve güzel aşk ilişkisi yaşayacağının habercisidir. Kısacası Jüpiter çoğunlukla olumlu ama bazen de olumsuz olan her şeyi büyütmektedir.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845083


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x