Yengeç Burcunun Rengi | Yengeç Burcu Hangi Rengi Sever

Bu Yazımızda Yengeç Burcunun Rengi, İkili İlişkilerde Yengeçlere Nasıl Davranılmalıdır?, Yengeç Burçları Kaprisli midir?, Yengeç Burcu Özellikleri Erkek, Yengeç Burcu Özellikleri Kadın Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcunun Rengi | Yengeç Burcu Hangi Rengi Sever
Yayınlama: 09.10.2017
Güncelleme: 01.01.2024 - 19:33
196

Yengeç Burcunun Rengi

Yengeç burcunun rengi beyaz ve gridir ki bu iki renginde ayrı anlamları vardır. Beyaz saflığı, temizliği, arınmayı, temiz kalbi olmayı ve güven hissisini verir. Gri renk ise kararsızlığın yanı sıra hüznün ve umudun rengidir. Aynı zamanda gri uzlaştırıcı olmayı, alçakgönüllülüğü ve dengeyi ifade etmektedir. Bu gri renk kullanımı çok yoğun kullanıldığında bunaltıcı bir etki yaratabilir.

Duygusal ve kırılgan yengeç burcunun rengi olan beyaz ve gri renkler hem bu burcu temsil etmekte hem de burcun özellikleri hakkında bilgi vermesi açısından açıklayıcı olmaktadır. Yengeçler bilindiği üzere hem olumlu hem de olumsuz olaylara ani tepki verebilirler. Sakin ve dingin karakter yapısını temsil ede beyaz bu durumlar için açıklayıcı olurken hem iyi hem de kötü haberlerle verdikleri aşırı tepkileri yengeçlerin gri renk ile olan bağlantısını açıklamaktadır.

Yengeç burcu insanları dışarıdan sert kabuklarına çekilebilir ve gri bir atmosfer yaratarak kendilerini tanımayan insanlara soğuk gelebilirler. Hâlbuki bir yengeç güven ve sadakat duygularını karşısında gördüğü ve karşısındaki insanın güvenilirliğinden emin olduğunda kabuklarından sıyırılıp sevecen karakterini gözler önüne serebilir.

Yengeçlerin kimi zaman sert kabuklarına çekilerek suratsız ve somurtkan olmalarının asıl nedeni aslında onların çok üzülmekten ve yıpranmaktan korkmalarıdır. Bu korkularından kurtulabilen bir yengeç o zaman gerçek anlamda yengeç burcunun rengi olan beyaz karaktere geçerek anaçlığı, saflığı ve korumacı yönünü ortaya çıkaracaktır.

İkili İlişkilerde Yengeçlere Nasıl Davranılmalıdır?

Duygusal birlikteliklerde aşk hayatında ve maneviyata her şeyden çok değer veren yengeçler genel kanaat gördüğü üzere kırılgan ve hassas bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden her söylediklerinin doğru kabul edilmesini, terslenmemeyi ve saygı ile sevgi görmeyi karşı taraftan sürekli olarak beklerler.

Bu davranış biraz bencil gibi görünse de yengeç burcunun tabiatı bunu gerektirmektedir. Fikirlerinin kabul görmemesine asla katlanamayacak yengeçlere hep sen haklısın demeniz bile onun farklı anlamlar çıkararak yanlış anlamasına yol açabilir. Yaratıcı hayal dünyalarında hiç olmayan durumları varmış gibi göstermeye meyilli olan yengeç burcu tek bir eleştiri kelimenizden size yüzlerce anlam çıkabilme kabiliyetine sahiptir.

Bunu için onu kızdırmamaya ve kırmamaya dikkat etmek gerekir. Çünkü yakın çevresi tarafından sürekli desteklenmek ve saygı görmek isterler.

Yengeç Burçları Kaprisli midir?

Cevabımız yerine göre evet olacak. Çünkü her zaman  kapris yapma ya da karşısındaki insanın kalbini kırmak niyetinde değildir yengeçler. Bunun için ilişkinizde yengeç burcunun sizi alttan alacağı kadar sizde onun arada sırada yapacağı birkaç kaprisine katlanmalısınız.

Çünkü en büyük kavgalardan sonra bile bir yengeç iki dakika sonra her şeyi sineye çekebilecek kadar yüreklidir ve asla kin tutmaz. Yengeç burcunun rengi olan beyaz da bu kin tutmama özelliğini açıkça vurgulamaktadır. Fakat yapacağınız aldatmak gibi çok büyük hatalar onun diğer yengeç burcunun rengi olan gri renk karakteri etkisi ile bunu sonsuza kadar unutmayacak ve gururlu tarafını ortaya çıkarmaktadır.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626086845204


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x