24 Kasım Sözleri – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

24 Kasım Sözleri

24 Kasım Sözleri

Öğretmenler için güzel sözler, öğretmenler günü sözleri 2020, öğretmenler günü ile ilgili sözler kisa, öğretmenler günü ile ilgili özlü sözler, öğretmene teşekkür sözleri Detaylar yazımızda…

24 Kasım Sözleri

Bu günlerde önemli ve değeri bilinmesi gereken günlerden bir tanesi. Ne demiş Hz Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” işte böyle kutsal bir gün 24 Kasım. Sözleri ise öğretmeler için son derece önemlidir. Türkiye de her yıl 24 Kasım da öğretmenler günü kutlanır. Bu günlerde bütün ülke öğrenci ve talebeleri, kendilerini okutan ve öğreten öğretmenlerine ve ders hocalarına hediyeler alırlar. Hatta bazen onlara şiir de yazanlar olabilir.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk de bizlerin bir öğretmeni sağılır. Bu yüzden de öğretmenlik kutsal ve çok önemli mesleklerin başında gelir. Hz Ali’nin de sözünden yola çıkarak, bu gün ile alakalı, yani 24 Kasım Sözleri ile alakalı olarak çok yaratıcı beyinlerimiz bulunmaktadır.

Günü Anlamı

Ülkemizde çok fedakar bir şekilde, doğudan batıya binlerce öğretmen bulunur. Unutmayın öğretmenlerimiz bizlere hayatı öğretirler. Öğretmen bir kandil gibidir. Kendini yavaş yavaş tüketir sırf başkasına ışık verebilmek için.

Dünya genelinde öğretmen kişiler toplumların özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. “Öğretmenim canım benim canım benim, seni ben pek çok pek çok severim” İlk okul zamanlarımızda belki de her birimizin bağırarak söylediği şarkılardan bir tanesi de bu olmuştur. 24 Kasım Sözleri arasında bu en fazla bilinen ve söylenenler arasında olmaktadır. Hatta şimdi bile çok sayıda ilk okul öğrencileri, bu özel ve güzel günde bu sözler ile öğretmenlerini kutlamaktadır.

Zordur Öğretmen Olmak

Ülkemizin her bir yanında çalışan ve kimi zaman da en ücra köşelerinde bulunan emekçi öğreticilerimiz var. Doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde, dağların tepesinde, köylerde, yolların olmadığı yerlerde, kışın en fazla kar yağan yerlerde, anne ve babalarında uzakta, çok sayıda imkanların en az olduğu yerlerde çalışmaktadır. Bunu tek nedeni, içlerinde bulunan öğretme istekleri ve bütün bilgilerinin genç nesillere aktarılması. Bir eğitmen için gençlere bir şeyler öğretmek, hayatta yapacakları diğer bütün başarılardan daha önemli olmaktadır.

Her Öğrencinin Öğretmenine Mesajı Vardır

Bilir misin öğretmenim nasıl severim seni ben. Eğer sorarsan bana bu soruyu, elim kalbimde olur bilesin. Şu sözler de öğretmenler için söylene bilir; Doğruyu, güzeli, yanlışı, emeği, haklı kazanmayı, doğru ve güzel düşünmeyi sizden öğrendik. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” Böyle güzel sözleri, bu özel günlerden öğretmenlerimize söyleyebiliriz.

Anlam ve Önemini Anlatan Güzellikler

24 Kasım Sözleri arasına söylenebilecek en iyi söz, “Öğretmenler doğan güneşlere benzer, etrafında bulunan yeni nesilleri aydınlatır ve onları karanlıklardan çıkartır” ya da buna benzer sözler. Aslında yılın bir günü bu insanları hatırlamak, onların haklarını ödemeye yetmez. Ama bize bu bilgileri öğretip bu günlerimize gelmemizi sağlayan kıymetli öğretmelerimiz, her zaman aklımızda ve kalplerimizde olacaktır. Dünyanın en değerli varlıklarıdır bizler için.

Kıymetli Öğretmenlerimiz

24 Kasım, Sözleri ile değil bu günü bizlere yaşatan ve önemini bizlere sevdirenler ile de anılmalıdır. Asla ve asla bizleri bu günlere getirenleri unutmamalı ve her fırsatta onlara olan borcumuzu ödemeye gayret göstermeliyiz. Ayrıca bir gün değil her gün onlara minnet duymalıyız. Eskiden hediye almak istemeseler de kendi yaptıkları resimler veya minik hediyeler verirlerdi.

Öğretmenlerime Sözüm

Artık sizlerden öğrendiklerim ile hayata atılmaktayım. İlk okul, ora okul, lise ve üniversite dönemlerimden bana bildikleri her türlü bilgilerini aktaran kıymetli öğretmenlerim, hayatım boyunda sizlerden aldığım bilgileri ile çalışıp, hayatımı kurtaracağım. Bundan dolayı da asla hakkınız ödenmez. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Saygılarımla.

24 Kasım Sözleri

En Güzel 24 Kasım Sözleri


 • “Bana bir kelime öğretenin bin yıl kölesi olurum” cümlesinden de anlaşılacağı gibi hakkın ödenemez öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

 • Bu tarihte kazanılan zaferi, bu milleti sevmeyi sizden öğrendik. Tarihimizi büyük bir gururla bize öğreten canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

 • Daha küçükken evden ayrılır okulumuza gelirdik. Okul bizim ikinci evimiz olur sizde bizim anne ve babalarımız. Öğretmenin yanında merhameti ve bizi koruyarak geçirdiğimiz bu yolda size minnet duyuyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Bu zorlu yolda seçmiş olduğunuz bu kutsal görevle bize çok şey öğrettiniz. Yeriniz apayrı doldurulamaz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Bizi eğitmekten ve yetiştirmekten bir an olsun yılmadınız. Başta, başöğretmenimiz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

 • Bir demet çiçekle verilir mi o emeğinin bedeli. Verilmez tabi hakkı üzerimizde çok olan öğretmenlerimizin gününü en içten dileklerim ile kutlarım.

 • Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Yazmayı ve okumayı öğretmenin yanında en başta bize insan olabilmeyi ve merhameti öğreten tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

 • Bir ulusun kendini geliştirebilmesi ve zeki insanlar yetiştirebilmesinin en büyük desteği öğretmenlerimizdir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Anne ve baba sıcaklığı ile bize yaklaşıp, büyük bir sabır ve yılmadan her şeyi öğretmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

 • Bize ilk önce yanlışın yanında doğruyu, güzelliği ve şefkati öğrettiniz. Öğretmen çocuklara sunulan bir anne ve babalardır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Bu ülke geleceği gençlerin ve gençler ise öğretmenlerin en güzel eserleridir. Bu eserin sahibi olan öğretmenlerimiz, Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Hiç bilgi sahip olmayan bir çocuğa öğretilecek her şey o çocuğun ileride nasıl bir insan olacağını yansıtmıştır. İyi yetiştiren öğretmenler bu gençlerin temelidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Sen ufak yaşta yürümeye başladığımız bu yolun ışığısın canım öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.

 • Başta Başöğretmenimiz Mustafa kemal Atatürk olmak üzere ve bu yolda başöğretmenimizi bize anlatıp sevdiren öğretmenlerimize minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.

 • Öğretmenler bu milletin en değerli ve en kutsal görevi yapan kişilerdir. Bu kişiler ulusun baştemelidir.Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 • Öğretmenler bir sanat eserleri yaratırlar. Ren baştan bilgiyi ve sevgiyi insanlara öğretir daha sonra eserleri ile mutluluk duyarlar öğretmenler gününüz kutlu olsun.


Bu yazı 685 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM