Burçlar


13 Mart 2017 451 gösterim Yorum Yok

Burçlar Ve Genel Özellikleri


akrep burcu
23 Ekim – 21 Kasım

Akrep burcu genel olarak en cezp edici burçlardan biridir. Bu nedenle de şeytan tüyleri sayesinde herkese kendilerini sevdirebilir. Burcun erkekleri kadınları etkileme konusunda oldukça başarılıdır. Bunun yanında kadınlarının da oldukça cezp edici olduğunu söylemek gerekiyor. Bir erkek için Akrep kadını oldukça çekici olacaktır. Genel olarak kıskançlık bu burç için oldukça etkili bir özelliktir.
akrep burcu

 

 


aslan burcu
23 Temmuz – 23 Ağustos

Aslan burçlar aleminin en lideri olarak karşınıza çıkıyor. Güneşin onun gezegeni olması da en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Benmerkezci yapıya sahip olan Aslanlar aynı zamanda yardımsever kişilikleri ile de ön plana çıkabiliyor. Bir aslan genel olarak pek çok kişi ile rahat şekilde anlaşabiliyor ama ondan başkasının orada üstünlük kurmaması gerekiyor. Bu özellik hem kadınları hem de erkekleri için geçerli bir durum oluşturuyor. 
aslan burcu

 

 


balık burcu
19 Şubat – 20 Mart

Balık burcu ikili ilişkiler kurarak insanların hayatlarında yer almak için çaba sarfeden bir kişiliğe sahiptir. Dünya genelinde her balık burcunun kendini geliştirmesinin ve ortama uyum sağlamasının dışında belli başlı farklılıkları olduğu görülebiliyor. 19 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasında doğanların olduğu burcun özelliklerini direkt olarak hayatınızın geri kalanını şekillendirirken görebilirsiniz.
balık burcu

 

 





başak burcu
23 Ağustos – 22 Eylül

Akıl gezegeni olarak bilinen Merkürün himayesi altında olan bu burç genel olarak aklı temsil eder. Kişilerin gerçekten de büyük bir akla sahip olması, pek çok konuda hayatı kolaylaştırıyor. Sadece kendileri için değil başkaları için de aklını kullanan Başak burçlarının en önemli özelliklerinden biri de titiz olmalarıdır. Karşısındaki kişinin de en az kendi kadar titiz olması gerekiyor. İnsanları etkilemek konusunda çok başarılı olduğunu bilmelisiniz.
başak burcu

 

 


boğa burcu
21 Nisan – 20 Mayıs

21 nisan ile 20 mayıs tarihleri arasında doğmuş olan insanlar boğa burcudur. 12 burç arasında olan bu burç azim katılık ve inatçılık şeklindeki 3 temel hususu bünyesinde barındırmaktadır. Şimdi isterseniz bu burcun genel özelliklerine ve öğrenmeniz gereken her bilgiyi burada sizlere vereceğiz.
boğa burcu

 

 


ikizler burcu
21 Mayıs – 21 Haziran

İkizler burcu insanları her işi en güzel şekilde yapıp becerebilmeleri ve değişken çift karakterleri ile tanınırlar. Monotonluktan, tekdüze sıkıcı bir hayattan ve kölelikten hiç hoşlanmazlar. Araştırmayı ve sabırsızlığı ile başlarına birçok bela açan ikizler burcu insanları yaşamları boyunca kendi ideallerinin ne olduğunu merak ederler…
ikizler burcu

 

 





koc burcu
21 Mart – 20 Nisan

Koç burcu ilk burçtur. Ateş grubuna dahil bir burçtur. En bilindik özellikleri öncü olmalarıdır. Genelde girişken, güçlü, sabırsız, inatçı ve en çok açık sözlü olmalarıyla bilinirler. Bazen çocuksu davranan koçlar aşkta da, ailevi konularda da, arkadaşlıkta da, işte de dürüstlük isterler. Yalan söylemeyi ve yalan dinlemeyi sevmezler. Bağımsızlığı seven, bazen de olsa çocuksu davranan koçlar sert mizaçları ve aceleci olarak ta bilinirler.
koc burcu

 

 


kova burcu
21 Ocak – 18 Şubat

Astronomik olarak gökteki on iki yıldıza verilen isimlerin geneline burç denilmektedir. Yılın on iki ayına tekabülen on iki adet burç vardır. Bu burçların isimler; koç, boğa, yengeç, ikizler, aslan, terazi, oğlak, yay, balık, kova, akrep, başaktır. Yılın 21 Ocak – 18 Şubat aralığında doğan kişiler kova burcudur. Yazımızda kova burcu hakkında bilinmesi gereken her şeyi paylaşacağız.
kova burcu

 

 


oglak burcu
22 Aralık – 20 Ocak

Kendinden emin olan burç oğlak burcunun güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapılarıyla dikkat çeker. Bu özellikleri dış görüntüsüne de yansıyan burç diğer insanlara karşı mesafeli yapıya sahiptir. İçlerine sevgi ve ilgiye aç kişilikleri vardır ve özgüvenleri yüksektir. Kendi düşünceleri her zaman için daha önemlidir ve maddiyat onlar için her şeydir ve eğilimleri de maddiyata yöneliktir. Hayatlarının en önemli noktası iş ve paradır. İkinci plana attıkları ise aşktır.
oglak burcu

 

 





terazi burcu
23 Eylül – 23 Ekim

Aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu hem en kibar hem de en dengeli burçtur. Adalet, siyaset ve dengeyi temsil ettiği söylenebilir. Evlilik söz konusu olduğunda ondan daha iyisi bulunamaz. Güzellik ve sevgi onun için en önemli özelliklerden biridir. Simgelediği tüm özellikler onun en hassas ve en şefkatli olduğunu gösteriyor.
terazi burcu

 

 


yay burcu
22 Kasım – 21 Aralık

Yay burcunun en belirgin özelliği diğer burçlara oranla ideallerine en çok bağlı olmasıdır. En iyimser burç olan yay burcu kişisi aynı zamanda hayatında karamsarlığa yer yoktur ve iyimser burçtur. Özgürlüklerine düşkün ve bağlılığı üst seviyededir. Yay burcu özelliklerini taşır ve onu tanıyan kişiler yay burcu kişisini genellikle iyimser ve hayatı seven kişiler olarak tanımlarlar.
yay burcu

 

 


yengec burcu
22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç Burcunda olan kişiler olumlu veya olumsuz durumlar karşısında ani tepkiler verirler. Özellikle bu tarz davranışları ile tanınan Yengeç Burcunun dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği ve kendine korumak adına ördüğü duvarları vardır. Aslında bu duvarların arkasında son derece hassas, duygusal ve ılımlı bir karakter yatar. Bu ördükleri duvar ancak ve ancak karşısında olan insana güvendikleri zaman yıkılır.
yengec burcu