yandex
Burçlar ve Genel Özellikleri | Aylara Göre Burçlar
Günün Sözü

Burçlar ve Genel Özellikleri | Aylara Göre Burçlar

Burçlar Ve Genel Özellikleri

Bu Yazımızda Burçlar Ve Genel Özellikleri, Burçların Özellikleri, Aylara Göre Burçlar, Burçların Genel Özellikleri Kısaca, Burçlar Ve Özellikleri Tarihleri, Burçların Özellikleri 2022, Burçların En Komik Özellikleri, Astroloji, Burçların Özellikleri Nedir?, Burçların Belirgin Özellikleri Detaylar Yazımızda.

Burçların Özellikleri

Burçlar ve genel özellikleri Doğdukları andan itibaren bireylerin yaşam çizgilerini etkileyen burçlar, aynı zamanda gelecekten ipuçları vermesi nedeniyle de son dönemde popüler hale gelmiştir. Uyumlu Burçlar Burcunu merak eden, haftalık ya da aylık süreç içerisinde neler yaşanacağı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, sayfamızı ziyaret edebilirler. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olarak 12 farklı zaman dilimine ayrılan burçlar, kişisel özelliklerin belirlenmesinde de büyük etkilere sahiplerdir. Uyumsuz Burçlar

Geleceğe Dair İpuçları

Sitemizde bulunan haftalık burç yorumları sayesinde, önümüzdeki bir haftalık süreç içerisinde hayatınızda ne gibi gelişmelerin yaşanacağına dair bilgi edinebilirsiniz. Sadık Burçlar Burçların genel özellikleri, en iyi anlaştıkları diğer burçlar ve olumsuz yanları da sayfamızda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

  • Bir bilim dalı olarak da ifade edilebilen Astroloji, kişilerin geleceğinden ipuçları vermesi nedeniyle son derece avantajlıdır.
  • Burçlar, kişilerin özelliklerini yansıtan sembolik ifadeler olarak da belirtilebilir.
  • Bir insanın doğduğu ana ve saate göre belirlenen burçlar, yıldız haritalarının çıkarılmasına da yardımcı olur.

Kişinin doğru anda gökyüzüne doğru sonsuz bir çizgi çekildiğinde, bir burca ulaştığı belirtilmektedir.

Yükselen Burcu

Temel burç kadar insanların dikkat çekici özelliklerinin belirlenmesinde, yükselen burçlar da son derece önemlidir. Romantik Burçlar Hangileri? Sayfamızda yükselen burcun nasıl hesaplanacağı, yaşam içerisinde hangi noktalarda etkili olduğuna dair detaylı bilgiler yer alır. Şuana kadar yükselen burcu ve genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, sitemizi ziyaret ederek fikir edinebilirler.

Burçlar sayesinde, bireylerin ay ya da güneş tutulması gibi durumlarda neler yaşayacakları ile ilgili ipuçları öğrenebilmek mümkündür. Sitemiz kolay bir tasarıma sahip olduğundan dolayı, burçları, özelliklerine ve hangi zaman dilimini kapsadıklarını öğrenmek son derece kolaydır.

Burçlar Özellikleri Ve Tarihleri


Akrep Burcu

23 Ekim – 21 Kasım
Akrep burcu genel olarak en cezp edici burçlardan biridir. Bu nedenle de şeytan tüyleri sayesinde herkese kendilerini sevdirebilir. Burcun erkekleri kadınları etkileme konusunda oldukça başarılıdır. Bunun yanında kadınlarının da oldukça cezp edici olduğunu söylemek gerekiyor.


Aslan Burcu

23 Temmuz – 23 Ağustos
Aslan burçlar aleminin en lideri olarak karşınıza çıkıyor. Güneşin onun gezegeni olması da en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Benmerkezci yapıya sahip olan Aslanlar aynı zamanda yardımsever kişilikleri ile de ön plana çıkabiliyor. Bir aslan genel olarak pek çok kişi ile rahat şekilde anlaşabiliyor ama ondan başkasının orada üstünlük kurmaması gerekiyor.


Balık Burcu

19 Şubat – 20 Mart
Balık burcu ikili ilişkiler kurarak insanların hayatlarında yer almak için çaba sarfeden bir kişiliğe sahiptir. Dünya genelinde her balık burcunun kendini geliştirmesinin ve ortama uyum sağlamasının dışında belli başlı farklılıkları olduğu görülebiliyor.


Başak Burcu

23 Ağustos – 22 Eylül
Akıl gezegeni olarak bilinen Merkürün himayesi altında olan bu burç genel olarak aklı temsil eder. Kişilerin gerçekten de büyük bir akla sahip olması, pek çok konuda hayatı kolaylaştırıyor. Sadece kendileri için değil başkaları için de aklını kullanan Başak burçlarının en önemli özelliklerinden biri de titiz olmalarıdır.


Boğa Burcu

21 Nisan – 20 Mayıs
21 nisan ile 20 mayıs tarihleri arasında doğmuş olan insanlar boğa burcudur. 12 burç arasında olan bu burç azim katılık ve inatçılık şeklindeki 3 temel hususu bünyesinde barındırmaktadır. Şimdi isterseniz bu burcun genel özelliklerine ve öğrenmeniz gereken her bilgiyi burada sizlere vereceğiz.


İkizler Burcu

21 Mayıs – 21 Haziran
İkizler burcu insanları her işi en güzel şekilde yapıp becerebilmeleri ve değişken çift karakterleri ile tanınırlar. Monotonluktan, tekdüze sıkıcı bir hayattan ve kölelikten hiç hoşlanmazlar. Araştırmayı ve sabırsızlığı ile başlarına birçok bela açan ikizler burcu insanları yaşamları boyunca kendi ideallerinin ne olduğunu merak ederler


Koç Burcu

21 Mart – 20 Nisan
Koç burcu ilk burçtur. Ateş grubuna dahil bir burçtur. En bilindik özellikleri öncü olmalarıdır. Genelde girişken, güçlü, sabırsız, inatçı ve en çok açık sözlü olmalarıyla bilinirler. Bazen çocuksu davranan koçlar aşkta da, ailevi konularda da, arkadaşlıkta da, işte de dürüstlük isterler. Yalan söylemeyi ve yalan dinlemeyi sevmezler.


Kova Burcu

21 Ocak – 18 Şubat
Tüm burçlar arasında en uyumsuz olduğu düşünülen kova burcu, deneysellik, özgünlük ve önsezi burcudur. Kova burcu olan insanlar, hem pragmatizm hem de idealizm değerlerini bir araya getirmektedirler. Arada uçuk davranışları olsa da genel olarak ayakları yere sağlam basmaktadır.


Oğlak Burcu

22 Aralık – 20 Ocak
Kendinden emin olan burç oğlak burcunun güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapılarıyla dikkat çeker. Bu özellikleri dış görüntüsüne de yansıyan burç diğer insanlara karşı mesafeli yapıya sahiptir. İçlerine sevgi ve ilgiye aç kişilikleri vardır ve özgüvenleri yüksektir. Kendi düşünceleri her zaman için daha önemlidir ve maddiyat onlar için her şeydir ve eğilimleri de…


Terazi Burcu

23 Eylül – 23 Ekim
Aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu hem en kibar hem de en dengeli burçtur. Adalet, siyaset ve dengeyi temsil ettiği söylenebilir. Evlilik söz konusu olduğunda ondan daha iyisi bulunamaz. Güzellik ve sevgi onun için en önemli özelliklerden biridir. Simgelediği tüm özellikler onun en hassas ve en şefkatli olduğunu gösteriyor.


Yay Burcu

22 Kasım – 21 Aralık
Yay burcunun en belirgin özelliği diğer burçlara oranla ideallerine en çok bağlı olmasıdır. En iyimser burç olan yay burcu kişisi aynı zamanda hayatında karamsarlığa yer yoktur ve iyimser burçtur. Özgürlüklerine düşkün ve bağlılığı üst seviyededir. Yay burcu özelliklerini taşır ve onu tanıyan kişiler yay burcu kişisini genellikle iyimser ve hayatı seven kişiler olarak tanımlarlar.


Yengeç Burcu

22 Haziran – 22 Temmuz
Yengeç Burcunda olan kişiler olumlu veya olumsuz durumlar karşısında ani tepkiler verirler. Özellikle bu tarz davranışları ile tanınan Yengeç Burcunun dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği ve kendine korumak adına ördüğü duvarları vardır. Aslında bu duvarların arkasında son derece hassas, duygusal ve ılımlı bir karakter yatar.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2541 kez okundu.

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-01-05 00:41:52
2021-12-13 16:51:02
2021-12-08 21:52:14
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x