Burçlar Ve Genel Özellikleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Burçlar Ve Genel Özellikleri

Burçlar Ve Genel Özellikleri

Burçlar Ve Genel Özellikleri

Doğdukları andan itibaren bireylerin yaşam çizgilerini etkileyen burçlar, aynı zamanda gelecekten ipuçları vermesi nedeniyle de son dönemde popüler hale gelmiştir. Burcunu merak eden, haftalık ya da aylık süreç içerisinde neler yaşanacağı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, sayfamızı ziyaret edebilirler. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olarak 12 farklı zaman dilimine ayrılan burçlar, kişisel özelliklerin belirlenmesinde de büyük etkilere sahiplerdir.

Geleceğe Dair İpuçları

Sitemizde bulunan haftalık burç yorumları sayesinde, önümüzdeki bir haftalık süreç içerisinde hayatınızda ne gibi gelişmelerin yaşanacağına dair bilgi edinebilirsiniz. Burçların genel özellikleri, en iyi anlaştıkları diğer burçlar ve olumsuz yanları da sayfamızda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

  • Bir bilim dalı olarak da ifade edilebilen Astroloji, kişilerin geleceğinden ipuçları vermesi nedeniyle son derece avantajlıdır.
  • Burçlar, kişilerin özelliklerini yansıtan sembolik ifadeler olarak da belirtilebilir.
  • Bir insanın doğduğu ana ve saate göre belirlenen burçlar, yıldız haritalarının çıkarılmasına da yardımcı olur.

Kişinin doğru anda gökyüzüne doğru sonsuz bir çizgi çekildiğinde, bir burca ulaştığı belirtilmektedir.

Yükselen Burcu

Temel burç kadar insanların dikkat çekici özelliklerinin belirlenmesinde, yükselen burçlar da son derece önemlidir. Sayfamızda yükselen burcun nasıl hesaplanacağı, yaşam içerisinde hangi noktalarda etkili olduğuna dair detaylı bilgiler yer alır. Şuana kadar yükselen burcu ve genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, sitemizi ziyaret ederek fikir edinebilirler.

Burçlar sayesinde, bireylerin ay ya da güneş tutulması gibi durumlarda neler yaşayacakları ile ilgili ipuçları öğrenebilmek mümkündür. Sitemiz kolay bir tasarıma sahip olduğundan dolayı, burçları, özelliklerine ve hangi zaman dilimini kapsadıklarını öğrenmek son derece kolaydır.


akrep burcu
23 Ekim – 21 Kasım

Akrep burcu genel olarak en cezp edici burçlardan biridir. Bu nedenle de şeytan tüyleri sayesinde herkese kendilerini sevdirebilir. Burcun erkekleri kadınları etkileme konusunda oldukça başarılıdır. Bunun yanında kadınlarının da oldukça cezp edici olduğunu söylemek gerekiyor. Bir erkek için Akrep kadını oldukça çekici olacaktır. Genel olarak kıskançlık bu burç için oldukça etkili bir özelliktir.

akrep burcu

 

 aslan burcu
23 Temmuz – 23 Ağustos

Aslan burçlar aleminin en lideri olarak karşınıza çıkıyor. Güneşin onun gezegeni olması da en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Benmerkezci yapıya sahip olan Aslanlar aynı zamanda yardımsever kişilikleri ile de ön plana çıkabiliyor. Bir aslan genel olarak pek çok kişi ile rahat şekilde anlaşabiliyor ama ondan başkasının orada üstünlük kurmaması gerekiyor. Bu özellik hem kadınları…


aslan burcu

 

 balık burcu
19 Şubat – 20 Mart

Balık burcu ikili ilişkiler kurarak insanların hayatlarında yer almak için çaba sarfeden bir kişiliğe sahiptir. Dünya genelinde her balık burcunun kendini geliştirmesinin ve ortama uyum sağlamasının dışında belli başlı farklılıkları olduğu görülebiliyor. 19 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasında doğanların olduğu burcun özelliklerini direkt olarak hayatınızın geri kalanını…

balık burcu

 

 başak burcu
23 Ağustos – 22 Eylül

Akıl gezegeni olarak bilinen Merkürün himayesi altında olan bu burç genel olarak aklı temsil eder. Kişilerin gerçekten de büyük bir akla sahip olması, pek çok konuda hayatı kolaylaştırıyor. Sadece kendileri için değil başkaları için de aklını kullanan Başak burçlarının en önemli özelliklerinden biri de titiz olmalarıdır. Karşısındaki kişinin de en az kendi kadar titiz olması gerekiyor.

başak burcu

 

 boğa burcu
21 Nisan – 20 Mayıs

21 nisan ile 20 mayıs tarihleri arasında doğmuş olan insanlar boğa burcudur. 12 burç arasında olan bu burç azim katılık ve inatçılık şeklindeki 3 temel hususu bünyesinde barındırmaktadır. Şimdi isterseniz bu burcun genel özelliklerine ve öğrenmeniz gereken her bilgiyi burada sizlere vereceğiz.

boğa burcu

 

 ikizler burcu
21 Mayıs – 21 Haziran

İkizler burcu insanları her işi en güzel şekilde yapıp becerebilmeleri ve değişken çift karakterleri ile tanınırlar. Monotonluktan, tekdüze sıkıcı bir hayattan ve kölelikten hiç hoşlanmazlar. Araştırmayı ve sabırsızlığı ile başlarına birçok bela açan ikizler burcu insanları yaşamları boyunca kendi ideallerinin ne olduğunu merak ederler…

ikizler burcu

 
koc burcu
21 Mart – 20 Nisan

Koç burcu ilk burçtur. Ateş grubuna dahil bir burçtur. En bilindik özellikleri öncü olmalarıdır. Genelde girişken, güçlü, sabırsız, inatçı ve en çok açık sözlü olmalarıyla bilinirler. Bazen çocuksu davranan koçlar aşkta da, ailevi konularda da, arkadaşlıkta da, işte de dürüstlük isterler. Yalan söylemeyi ve yalan dinlemeyi sevmezler. Bağımsızlığı seven, bazen de olsa çocuksu davranan…

koc burcu

 

 kova burcu
21 Ocak – 18 Şubat

Astronomik olarak gökteki on iki yıldıza verilen isimlerin geneline burç denilmektedir. Yılın on iki ayına tekabülen on iki adet burç vardır. Bu burçların isimler; koç, boğa, yengeç, ikizler, aslan, terazi, oğlak, yay, balık, kova, akrep, başaktır. Yılın 21 Ocak – 18 Şubat aralığında doğan kişiler kova burcudur. Yazımızda kova burcu hakkında bilinmesi gereken her şeyi paylaşacağız.

kova burcu

 

 oglak burcu
22 Aralık – 20 Ocak

Kendinden emin olan burç oğlak burcunun güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapılarıyla dikkat çeker. Bu özellikleri dış görüntüsüne de yansıyan burç diğer insanlara karşı mesafeli yapıya sahiptir. İçlerine sevgi ve ilgiye aç kişilikleri vardır ve özgüvenleri yüksektir. Kendi düşünceleri her zaman için daha önemlidir ve maddiyat onlar için her şeydir ve eğilimleri de…

oglak burcu

 

 terazi burcu
23 Eylül – 23 Ekim

Aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu hem en kibar hem de en dengeli burçtur. Adalet, siyaset ve dengeyi temsil ettiği söylenebilir. Evlilik söz konusu olduğunda ondan daha iyisi bulunamaz. Güzellik ve sevgi onun için en önemli özelliklerden biridir. Simgelediği tüm özellikler onun en hassas ve en şefkatli olduğunu gösteriyor.

terazi burcu

 

 yay burcu
22 Kasım – 21 Aralık

Yay burcunun en belirgin özelliği diğer burçlara oranla ideallerine en çok bağlı olmasıdır. En iyimser burç olan yay burcu kişisi aynı zamanda hayatında karamsarlığa yer yoktur ve iyimser burçtur. Özgürlüklerine düşkün ve bağlılığı üst seviyededir. Yay burcu özelliklerini taşır ve onu tanıyan kişiler yay burcu kişisini genellikle iyimser ve hayatı seven kişiler olarak tanımlarlar.

yay burcu

 

 yengec burcu
22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç Burcunda olan kişiler olumlu veya olumsuz durumlar karşısında ani tepkiler verirler. Özellikle bu tarz davranışları ile tanınan Yengeç Burcunun dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği ve kendine korumak adına ördüğü duvarları vardır. Aslında bu duvarların arkasında son derece hassas, duygusal ve ılımlı bir karakter yatar.

yengec burcu

 


Bu yazı 1923 kez okundu.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x